top of page

Вишнівецький припалацовий парк     

    

        Ще на початку XVIII ст. останній представник династії князь Михайло Сервацій Вишневецький із західної сторони палацу ще в межах оборонних мурів заклав невеликий сад в модному тоді італійському стилі. Подібні сади на той час були окрасою більшості магнатських резиденцій Європи. Сад розташовувався на двох рівнях з’єднаних між собою півкруглими бароковими сходами, які прикрашали декоративні кам'яні вази з багатим оздобленням. На верхньому рівні знаходилася відкрита альтанка та два будиночки, а на нижньому, антична скульптура та декоративні рослини, причому деякі з них були вистрижені у формі гербів власників маєтку – Вишневецьких та Радзивіллів.

P1000313.jpg

     Дещо пізніше з далекої Англії Європою починає ширитися мода на ландшафтні парки. Не оминуло це нове віяння і Вишнівецький маєток. Наприкінці XVIII ст. нові власники графи Мнішки влаштовують тут англійський парк, який уже не мав регулярних форм, а повністю наслідував природу. Горбистий ландшафт ідеально підходив для влаштування тут англійського парку, площа якого за деякими даними перевищувала 200 га.  До того ж тут не було чіткого кордону між парком та природним лісом, що його оточував. Серед творців парку називають імена англійця Жана Якуба Бургіньйона та ірландця Діонісія Міклера. Величезна кількість будиночків, оранжерея, декоративні лавочки, водяні плеса та місточки, екзотичні тварини, що вільно гуляли територією парку усе це не залишало байдужим жодного високого гостя.

     На жаль, до сьогодні з колишнього оздоблення збереглися лише фундаменти альтанок, біля сотні вікових лип та каштанів і одинока кам'яна лавочка, яку називають Шевченковою. Адже, існують перекази, що саме тут під час своєї подорожі на Волинь відпочивав Т. Шевченко, а згодом свої листи до Евеліни Ганської писав Оноре де Бальзак.

Сьогодні кожен відвідувач маєтку маже прогулятися алеями старого парку, де ще зовсім недавно ходили королі та князі з придворними дамами, пройтися поміж рядами вікових лип, що своїми кронами постійно перешіптуються про минулі події на власній лише їм зрозумілій мові.

Якщо крім основної екскурсії Ви бажаєте відвідати припалацовий парк та окремо почути його історію, Ви можете замовити послугу "Екскурсія + припалацовий парк".

Увага! Послугу "екскурсія +" потрібно замовити зазделегідь за номером телефону +380671816111, або ж, заповнивши
форму на сайті та в розділі "окремі зауваження" зазначити  (+ припалацовий парк)!

Приємних Вам подорожей!


 

Вишнівецький палацово-парковий комплекс.

bottom of page