top of page

Шановні друзі!
Запрошуємо Вас поринути в неповторний світ нашої історії.

20210828_102903.jpg

     Пропонуємо Вам познайомитися ближче з унікальною пам’яткою архітектури – Вишнівецьким палацово-парковим комплексом, що сьогодні входить до складу Національного заповідника «Замки Тернопілля». Маєток розташований на півночі сучасної Тернопільщини та відомий багатьом, як український Версаль.
Ми з задоволенням розповімо Вам цікаву історію цього маєтку, покажемо, як він виглядав в часи розквіту та занепаду, як переходив складні етапи трансформації – від дерев'яного оборонного замку і до розкішного княжого палацу. До речі, сам палац був збудований ще на початку далекого XVIII ст. на місці оборонного комплексу. В різний час тут побували європейські монархи, українські гетьмани, історики та письменники і усі були зачаровані його красою і розкішшю.
       Ми разом з вами пройдемося уже відреставрованими залами маєтку, де ви на власні очі побачите неповторну дзеркальну залу, що колись була зроблена за зразком королівського Версалю і лише нещодавно завдяки спільному проекту з посольським фондом США відновлена та відкрита для відвідувачів. В залі археології Ви побачите унікальні речі трипільської культури, які були в ужитку шість тисяч років тому, а сьогодні прикрашають наші вітрини. Крім цього, ми зазирнемо до зеленої вітальні, верхнього та нижнього  вестибюлів, залу ікон, залів, де представлена скульптура українсько-британського майстра Миколи Солонера і все це - на фоні мальовничих краєвидів містечка.
      Ви почуєте цікаву та героїчну історію династії князів Вишневецьких – власників маєтку, що без перебільшення протягом двох з половиною століть формували політичний порядок денний Східної Європи. Наслідки їх діяльності як в матеріальному, так і не матеріальному вимірі ми відчуваємо і донині. Політики, державці, урядники, воїни та господарники, меценати та культурні діячі сьогодні мовчки спостерігають за нами з потьмянілих від часу портретів на стінах. Ви почуєте унікальну історію кожного: їх перемоги та поразки, злети та падіння, підступи та інтриги. Тут і відомий козацький ватажок, і колонізатори задніпровських земель, і король Речі Посполитої, і великий гетьман Литовський, що став останнім представником роду – кожен із своєю історією. Події, що давно уже відійшли в минуле ще раз на мить оживуть у Вашій уяві на фоні різних історичних епох нашого минулого.
   Ви на власні очі побачите величезну кількість старовинних меблів, що колись були окрасою найбагатших резиденцій і люб’язно надані нам Львівським музеєм етнографії та народних промислів. Тут і древні секретери, і розкішні крісла та шафи з комодами, і лектика, в якій колись носили придворних дам і навіть ліжко, виготовлене ще наприкінці XVIII ст. за спеціальним замовленням імператриці Катерини ІІ на тульському збройному заводі.  
    Крім цього, за межами палацу ви зможете прогулятися парком, де й до сьогодні шумлять своїми кронами вікові алеї лип, відвідати призамкову церкву, що служила усипальницею православних представників роду ще у XVI ст., або залишки двох католицьких костелів чи просто прогулятися старим містом, що розкинулося на мальовничих берегах біля самих витоків Горині.
Приїжджайте до нас і Ви переконаєтеся – історія має значення і по - особливому це відчувається ось тут в древніх мурах розкішної княжої резиденції.
І пам’ятайте – палаців багато, Вишнівецький - один! 
 
 
 

20210903_111250.jpg
20210820_161334.jpg
20210903_110609.jpg
20210828_103111.jpg
20210828_102929.jpg
IMG_20190426_104855.jpg
IMG_20190215_130535.jpg

Екскурсію «стандарт» попередньо замовляти не потрібно, ви можете зробити це на місці. Вартість послуг екскурсовода з групи до 10 осіб – 150 грн., 10-20 осіб – 200 грн. і більше 20 осіб 300 грн. (окремо потрібно придбати вхідні квитки). І пам’ятайте: кожен куплений Вами квиток чи сувенір в касах заповідника – це Ваш вклад в збереження та відновлення культурної спадщин України! Дякуємо Вам!

bottom of page