Підземелля палацу
Вишнівецький палацово-парковий комплекс пережив декілька етапів трансформації. Спочатку на берегах Горині стояв дерев'яний оборонний замок, в середині XVII ст. тут була впроваджена нова так звана голандська або ж бастіонна система оборони, а у першій половині XVIII ст. замок перетворився на розкішну магнатську резиденцію.
Очевидно, що кожен етап передбачав складну систему підземних ходів, які в різний час виконували досить важливу роль. В епоху постійної загрози ворожого нападу саме підземні ходи забезпечували можливість безпечного проникнення в різні місця битви аби надіслати підкріплення живою силою або ж зброєю. Також через таємні ходи у випадку облоги в середину замку потрапляли продукти харчування та інші необхідні гарнізону речі. Зрештою, втеча через підземелля дуже часто було останнім шансом вижити для обложеного в замку гарнізону. Якщо говорити про палацовий період, то підземелля того часу це швидше склади для збереження напоїв, продуктів харчування, чи невеликі проходи для організації опалення та обслуговування власників маєтку.

Відома на сьогодні система підземних ходів Вищнівецького палацово-паркового комплексу являє собою фрагменти усіх складних лабіринтів попередніх епох. Однією з проблем сучасного дослідника є той факт, що із зрозумілих причин інформація про підземні ходи завжди відносилася до розряду таємних. Відомі на сьогодні інвентарі маєтку її, як правило, не фіксують. Максимум на що наважувалися люди, які в різний час робили опис палацу – це вказати місце входу до підземелля, а тому, дослідження підземних комунікацій вимагає особливих зусиль.
Тим не менш, саме замкові підземелля сьогодні є однією з найбільш привабливих туристичних атракцій, адже, по-перше на відміну від надземної частини, вони зберегли свій первісний архітектурний вигляд, а по-друге тут постійно витає дух чогось містичного та невідомого. Запрошуємо і Вас відчути неповторний дух підземного царства Вишнівецького палацу.